O nas

Ente jest miejscem, gdzie dzieci przejmują odpowiedzialność za swój dzień powszedni – wykonują codzienne aktywności takie jak: jedzenie, ubieranie się, sprzątanie, nakrywanie do stołu – w ten sposób dzieci nabywają wielu umiejętności niezbędnych w dalszym życiu: przyporządkowywanie, liczenie, odpowiedzialność, podejmowanie decyzji, sprawność manualna, samoobsługa, dogadywanie się z innymi, czekanie na swoją kolej, a przede wszystkim tak niezbędna wiara w siebie i w swoje możliwości.

Dużą wagę przykładamy do rozumienia sygnałów z własnego ciała i reagowania na nie, dlatego dzieci mają możliwość samodzielnego komponowania kanapek, samodzielnego decydowania o ilości zupy, czy drugiego dania, które będą jadły. Kiedy czują się zmęczone, mogą w każdej chwili położyć się i odpocząć, a kiedy rozpiera je energia (za zgodą wychowawcy) poszaleć na sali gimnastycznej lub w ogromnym ogrodzie przedszkolnym. Zależy nam na tym, aby dzieci rozumiały własne potrzeby i potrafiły je komunikować. W ente uczymy odwagi do wypowiadania własnych poglądów i uczuć. Ważna dla nas jest również empatia i wzajemny szacunek.

W ente dzieci mają przestrzeń do swobodnych zabaw, a jednocześnie bogate w różnorodne bodźce środowisko, które stymuluje je do własnej pracy, którą planujemy (dzieci z wychowawcami i asystentami) zawsze na początku tygodnia, ale w każdej chwili gotowi jesteśmy do zmiany planów. Dzięki własnemu działaniu dzieci rozwijają się w zgodzie ze swoimi potrzebami i preferencjami, we własnym tempie.

Poprzez swobodną zabawę i odpowiednie podejście pedagogiczne dajemy dzieciom umiejętność rozumienia samego siebie, rozwiązywania problemów i konfliktów, współpracy z innymi dziećmi i dorosłymi. Absolwenci ente potrafią myśleć, dyskutować, są sprawni ruchowo i gotowi na zmiany.

przedszkole wrocław , przedszkole niepubliczne wrocław , przedszkole prywatne wrocław